a boy is laughing

درباره کـوچـا

خواهان لبخندتـون هستیم!

کوچا، تلاشی برای افزایش کیفیت زندگی فارسی‌زبانان مهاجر

در چند دهه گذشته بواسطه شرایط نامساعد زندگی در کشورهای فارسی‌زبان بویژه ایران و افغانستان تعداد زیادی از هم‌زبانان عزیزمون مجبور به ترک سرزمین مادری‌شون شدن و واژه مهاجرت به بخش جداناپذیری از دغدغه‌های روزمره مردم این منطقه تبدیل شده.

رشد بی‌سابقه نرخ مهاجرت در دو دهه اخیر چالش‌های گوناگونی رو در زندگی مهاجران و اطرافیان اونها ایجاد کرده. اما متاسفانه خدمات و راهکارهای قابل قبول به تناسب افزایش این نیازها ارائه نشده و این موضوع فرصت مناسبی رو برای افراد سودجو فراهم کرده تا بتونن براحتی از شرایط سخت هم‌وطنان‌مون سواستفاده کنن.

مهاجرت در سنین بالا، ارزش پایین واحد پول نسبت به ارز کشور مقصد، افزایش و سهولت فرصت‌های مهاجرتی به کشورهای غیرانگلیسی زبان، عدم داشتن مهارت‌های کافی برای تطبیق با جامعه جدید، مهاجرت‌های خانوادگی غیرهمزمان، معضل پناهندگی و ده‌ها دلیل دیگه باعث شده تا طیف نسبتا زیادی از مهاجران کیفیت مطلوب زندگی که در هنگام ترک وطن انتظارش رو داشتند تجربه نکنن!

اقدام ما!

ما جمعی از متخصصان حوزه تکنولوژی هستیم که جمعا نزدیک به 3 دهه تجربه مهاجرت در 5 کشور مختلف رو داریم و عمیقا با مشکلات و مسائل فارسی‌زبانان مهاجر آشنا هستیم.

ما تصمیم گرفتیم به پشتوانه تخصص و تجربه‌مون یک راهکار کاربردی و استاندارد برای چالش‌های فارسی‌زبانان مهاجر ایجاد کنیم تا علاوه بر سهولت مسیر پرفراز و نشیب مهاجرت، گام موثری در افزایش کیفیت زندگی شما عزیزان برداریم. ما اعتقاد داریم جامعه فارسی‌زبان مهاجر نیاز داره با اتحاد و همدلی افرادی که دغدغه مشترک دارن جایگاه شایسته خودش در جامعه جهانی رو بدست بیاره و فرهنگ و ارزش‌های غنی خودش رو با جامعه جدیدی که در اون زندگی می‌کنه به اشتراک بذاره.

کـوچـا نتیجه اقدام و اراده ما در راستای کمک به رفع نیازهای فارسی‌زبانان مهاجره. میدونیم که راه طولانی و دشواری در پیش داریم اما به همراهی و حمایت شما عزیزان امید داریم!

هدف ما!

هدف اصلی ما افزایش کیفیت و سهولت زندگی فارسی زبانان مهاجره!

این کیفیت شاخص‌های متفاوتی داره که مهمترین اونها میتونه تطبیق‌پذیری سریع و کم هزینه با جامعه مقصد، به دست آوردن جایگاه اجتماعی، پیدا کردن جمع‌های دوستانه محلی و کسب درآمد قابل قبول باشه که ما برای اکثر این موارد برنامه و هدفی داریم.

1. راهنمای مشاغل: یک دایرکتوری حرفه‌ای برای معرفی و رتبه‌بندی مشاغل و پزشکان فارسی‌زبان

2. بیزینس سنتر: یک پلتفرم حرفه‌ای برای ارائه خدمات جامع کسب و کار به صاحبین مشاغل و پزشکان

3. نیازمندی‌ها: یک ساختار استاندارد برای ثبت آگهی‌های دسته‌بندی‌شده فارسی‌زبان (بـزودی)

البته امکانات و خدمات کـوچـا به اینجا ختم نمیشه و در آینده نزدیک برنامه‌هامون رو باهاتون در میون میذاریم.

ارزش های ما!

حفظ حریم شخصی

ما به حریم شخصی مخاطبامون احترام می‌ذاریم و تمام تلاش‌مون رو برای ایجاد امنیت اطلاعات‌شون به کار می‌گیریم.

ارتباط برنده - برنده

ما عمیقا اعتقاد داریم که رمز تعاملات سازنده و پایدار در ایجاد منافع مشترک و برنده‌بودن ذی‌نفعان است.

سیاست بی سیاست

ما هیچ گرایش سیاسی نداریم؛ چون برخلاف سیاست، ما برای تک تک مخاطبامون ارزش قائلیم.

استقلال، آزادی

ما به هیچ ارگان غیرمردمی وابسته نیستیم و نخواهیم بود تا بتونیم آزادانه در راستای تحقق رویامون قدم برداریم.